steamlıne projeleri

AFRİKA PROJESİ

Sparc olarak Afrika’ya yardım için projeler gerçekleştiren İdea Universal şirketi ile ortak olarak bir proje yürütmekteyiz:

‘’Afrika’da bir Saint Pulchérie Köyü’’. Bu projeyi gerçekleştirme sebebimiz Tanzanya’da bulunan elektriğe ve suya erişimi olmayan, eğitim seviyesi çok az olan bir köye yardım etmekti. Planladığımız yardımları gerçekleştirebilmek amacıyla 2019 ve 2020 yıllarında kermesler düzenledik, yılbaşı çekilişleri gerçekleştirdik ve haftalık yiyecek satışları yaptık. Elde ettiğimiz gelirler ile de köye eğitim kitleri/tabletleri, güneş pilleri ve tarım aletleri tedarik ettik. Köyün temiz suya erişimini sağlamak için yağmur suyu toplama tankı inşa edildi. Aynı zamanda 2020 yılının sonunda köydeki kadınlar için mikro kredi desteği sağladık. 2018’de başlattığımız bu projeyi 2021 yılının başında gençlere de yayamak amacıyla İdea Universal’ın gençlik kolu olan Youth For Future ekibini kurduk. Bu ekip ilk olarak 2021 yılında gerçekleştirilen 22 Mart Dünya Su Günü yürüyüşüne katıldılar. Afrika projemizi geliştirmeye ve sosyal medya, radyo ve televizyon gibi kaynaklarla daha fazla insana ulaştırmaya devam ediyoruz.

E-SPOR PROJESİ

Sparc, modern medyada tercih edilen E-Spor oyun toplulukları arasında yerini buldu! Sparc E-Sports, Valorant, League of Legends ve daha fazlası gibi çeşitli rekabetçi oyunlarda turnuvalar düzenler ve takımlara koçluk yapar.

TOHUM TOPU PROJESİ
Bu yıl ülkemizde yaşanan orman yangınlarında zarar gören bölgeleri yeşillendirmek maksadıyla robotik takımımız SPARC5665, iki proje ortağı ile beraber tohum topları üretti. Özveriyle üretilen bu tohum toplarının amacı çok büyük. Bu anlamlı çalışmada katkısı olan herkese teşekkür ederiz.
SESİMİ DUY, BENİ TANI. FARKINDALIK PROJESİ

              SESİMİ DUY,BENİ TANI

 SPARC 5665 olarak #SPARCFARKINDADIR başlığı altında ulaşabildiğimiz kadar kişiye ulaşmak için konferans serisinden oluşan “Sesimi Duy, Beni Tanı!” projemizi başlattık. Amacımız ruhsal sağlığa farkındalık yaratarak bu konudaki toplumsal baskı ve tabulara karşı bir hareket başlatmak. Oluşturduğumuz ggole form ile beraber bahsedeceğimiz konuları kararlaştırdıktan sonra uzman piskologlarla yaptığımız bu toplantılarda “Ruhsal Sağlığa Farkındalık Giriş”, “Psikolojik Hastalıklar” , “LGBTQIA+ farkındalığı”, “Duygular”, “Nöroçeşitlilik” gibi konulara değindik. Bu konferanslarımıza 20 ile 45  kişi arasında değişen katılımcılarımızın paylaşımları ile farkındalık yarattık. Ayrıca ek kaynak oluşturmak amacıyla bir  Discord kanalı oluşturduk. Bu kanalla katılımcılarımızın ruhsal sağlık konusunda birbirleriyle iletişim kurabileceği ve aynı zamanda toplantı özetlerine, duyurulara ve konuyla ilgili ek kaynaklara ulaşabileceği yazılı bir platformumuz oldu.